PUBLIKUM JE ENERGIA

Sociálne siete nemajú náhodné pomenovanie “siete”. Publikum je ENERGIA. Staré učenia hovoria, že človek nie je “uzavretá bytosť” ale je “uzlom v sieti”, ktorý presahuje telo, čas aj vzdialenosť. Starí mystici energetické vlákna medzi ľuďmi nazývali “neviditeľné cesty vzťahu.” Po týchto cestách sa pohybuje myšlienka, zámer, túžba aj strach. Vždy sa vedelo, že to, čo človek “vysiela” sa nikdy nestráca – mení to iba formu, ale hlavne to “hľadá prijímač”. Energetické putá majú vznikať z rezonancie, nie z moci.

Každý človek v sebe nesie nejakú “stopu vedomia”. Keď sa vedomie dotkne vedomia, vytvorí sa “energetická šnúra”. Je to ako dotyk. Žiadna “šnúra” ani “vlákno” nemá samo o sebe veľkú moc. Tú moc mu dávame my. Všetky energetické vlákna sú “dočasné vlny” na povrchu jednej reality. Základnou poučkou v starých školách mystérií nebolo “chráň sa pred spojením” ale “spoznaj, kto v tebe sa viaže.”

Ak si zoberiete sociálne siete a vesmírny plán, že sa máme vyvíjať cez technológie, potom ak sú ľudia “uzly”, oni rozhodujú o tom, s kým sa energeticky prepoja, aby sa vytvorila energetická sieť. Doslova sa majú vytvárať “vlákna vedomia”, ktoré spájajú rovnako zmýšľajúcich ľudí. “Uzly” ( ľudia) s podobnou frekvenciou sa prirodzene prepájajú silnejšie. Sociálne siete to robia “technicky” ale psychika ľudí to robí prirodzene. Sieť nikdy nemá byť uzavretá, ale má pulzovať a vyvíjať sa.

Urán v Blížencoch do roku 2033 chce od nás komunikovať cez technológie, rozvíjať myseľ, jazyk aj siete. Lenže chce od nás aj revolúciu v myslení a v komunikácii. Pre vedomie to znamená, že sa vedomia v rovnakej rezonancii budú rýchlejšie spájať aj rýchlejšie šíriť svoje myšlienky. Sieť sa nebude “zjednocovať” ale rozvetvovať, to znamená, že ľudia budú vo viacerých informačných bublinách naraz a budú flexibilnejší vo výbere viacerých malých skupín s vlastným prejavom. Človek získa viac paralelných myšlienkových tokov. Alebo budú ľudia schopní prinášať viac druhov informácií na jednom kanáli. Zámer je, aby sa myseľ “rozvetvovala.”

Medzi jednotlivými “uzlami” (ľuďmi) sa má vytvoriť tok pozornosti, čím sa vytvorí nová dynamika. Kedysi sme sa spájali “pomaly” cez vzťahy a názory v nich, teraz sa spájame okamžite cez siete a píšeme tam svoje názory, ale tam, kam smerujeme ako ľudstvo je spájať sa na základe pozornosti k danej téme, nie k identite človeka. To znamená, že uvidíte ľudí, ktorí budú reagovať stále primitívnejším spôsobom na váš vek, imidž, hodnoty, národnosť. Ale nový a rýchlejší model nebude hodnotiť primárne toto – bude hodnotiť informácie, ktoré dodávajú emóciu alebo pocit pokoja, ktoré môžete získať.

Úplne otvorene napíšem, že algoritmicky aj psychologicky sa ľudia zoskupujú podľa toho, čo práve riešia alebo podľa toho, “čo chytilo ich pozornosť” na nespracovanú tému v nich. Je to ich strach, hnev, sudca alebo životný príbeh, atď. Ľudia sa budú spájať podľa toho, čo ich práve aktivuje, nie podľa toho, v akej skupine je rodina alebo kamoška. Svet sa prepína z “identít” na toho, kto má dopad na nervový systém človeka, aby sa preladil. Nervový systém nám ladí Urán, takže aj človek s veľkou online pozornosťou môže mať podráždený nervový systém a publikum ho môže dostať do energetických vĺn “raz hore a raz dolu”.

Urán v Býkovi, ktorý tu bol doteraz, “šikanoval” telá a materiálny svet. Vyvrcholilo hodnotenie tiel a imidžov. Urán v Blížencoch bude “šikanovať” myseľ a informácie. Zrýchlenie informácií a priame informácie vytvoria v ľuďoch chaos. Nemusia im rozumieť. Šírenie informácií môžu ľudia vnímať ako ohrozenie ich identity a spochybnenie ich rolí. Ak sa na jednom profile bude vyjadrovať skupina, spustí to “vlnu správania”. Toto vytvorí algoritmus, do ktorého spadnú mnohí. Extrémne reakcie sa môžu zosilňovať. Ak je odprezentovaná téma silná, vlna sa bude šíriť veľmi rýchlo, pretože kolektív potrebuje previbrovať a reakcie budú pribúdať. Vašou úlohou je neudržiavať otvorenú diskusiu za každú cenu, nastavovať hranice, filtrovať správy a komentáre a chrániť svoj profil.

Nepovedala by som, že sociálne siete sú “zlé”. Ide o to, ako sa formuje sieť. Moje rozhodnutie o profile na FB sa formovalo veľmi veľmi dlho. Mala som minimálne hejtujúce komentáre, žil si vlastným životom ale moje telo mi signalizovalo, že nová vodnárska téma na FB nemá kapacitu uspieť, pretože nejde o tému ale o to , KDE SA KOMUNIKUJE. A tak som sledovala reakcie ľudí, ktoré mi to potvrdili.

Vodnárska téma bude polarizačná a ja som si doslova vybrala PRIESTOR, kde chcem ľudí posúvať. Váš výsledok rastu závisí aj od prostredia, nielen od obsahu. Urobila som krok, ktorým som získala späť svoj pokoj.

Diana

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík
Návrat hore